Electric scooter sharing!

F.A.Q

Biežāk Uzdotie Jautājumi

Reģistrācija

Kas ir nepieciešams lai kļūtu par SKOK lietotāju?

1. Derīga autovadītāja apliecība (B, A, A1, A2, AM kategorija) un ID dokuments;
2. Derīga kredītkarte vai debetkarte;
3. Viedtālrunis ar interneta savienojumu (iOS vai Android);
4. SKOK mobīlā lietotne

Vai ir iespējams kļūt par SKOK lietotāju, ja autovadītāja apliecība ir izdota ārpus Eiropas valstīm?

Jūs joprojām varat reģistrēties, ja Jūsu vadītāja apliecība ir izdota valstī, ārpus Eiropas. Bet ja Jūsu identitātes verifikācijas process nevar būt pabeigts caur SKOK mobīlo lietotni, jums būs nepieciešams piezvanīt mūsu klientu atbalsta centram pa tālruni + 371 27008118. Jūs varat arī sazināties ar mums, izmantojot Skok App.

Kas var lietot SKOK pakalpojumus?

Lai izmantotu SKOK piedāvātos pakalpojumus, Jums ir jābūt vismaz 18 gadus vecam ar derīgo vadītāja apliecību, kas dod tiesības vadīt elektriskos motorollerus (AM,A1,A2,B kat.), kā arī, Jums ir jābūt derīgai kredītkartei vai debetkartei norēķinu vajadzībām.

Kā tiek verificēta mana vadītāja apliecība caur SKOK mobīlo lietotni?

Pēc veiksmīgas SKOK mobīlās lietotnes lejuplādes Jūsu iOS vai Android viedtālrunī, Jūs sekojat līdzi jauna lietotāja reģistrācijas instrukcijai. Mobīlā lietotne aicinās Jūs nofotografēt savu vadītāja apliecību, kā arī uztaisīt selfiju. Verifikācijas process ir automatizēts un pēc laika (pārsvarā verifikācijas process neaizņem vairāk par 10 minūtēm) Jūs saņemsiet īzziņu par verifikācijas procesa rezultātu. Ja automātiskā verifikācija nebūs veiksmīga, mēs aicinām Jūs sazināties ar mūsu Klientu centu pa e-pastu support@skoksharing.com, nosūtot visas uzņemtās bildes tālākai manuālai verfikācijai.

Kā SKOK aizsargā manus personas datus?

Skok apņemās aizsargāt visu SKOK vietnes apmeklētāju un reģistrēto lietotāju privātumu. Jūsu personas dati tiek glabāti Eiropā un piekļuve Jūsu datiem ir tikai SKOK komandai un SKOK licencētiem partneriem. Jā vēlaties uzzināt vairāk par to, kā Jūsu dati tiek apstrādāti, lūdzam skatīties SKOK konfidencialitātes polītiku https://www.skoksharing.com/lv/privacy-policy.

Izmaksas

Kāds ir norēķināšanas veids par SKOK pakalpojumiem?

Jums ir iespēja norēķināties ar debetkarti vai ar kredītkarti. Katras e-motorollera nomas izmaksas tiks noņemtas no Jūsu konta uzreiz pēc nomas pabeigšanas. Kartas nomas laiku, attālumu un cenu var pārbaudīt mobīlajā lietotnē. Rēķins ar sīkāku informāciju par konkrētās nomas izmaksām tiks nekavējoties nosūtīts uz e-pastu, kuru Jūs norādat reģistrācijas procesā.

Kā es varu mainīt savas maksājumu kartes datus?

Maksājuma kartes datus var mainīt savā SKOK mobilās lietotnes profilā, cilnē Maksājumi, uzspiežot vienumu – Pievienot maksājuma veidu. Ja Jūsu kontā ir nenomaksāti maksājumi, Jums būs atļauts mainīt maksājumu kartes datus tikai tad, kad tiks nokārtotas iepriekšējās parādsaistības.

Vai es varu nomāt SKOK emotorolleru veselu dienu?

Protams Jūs varat! Šajā gadījumā vislābāk ir izmantot funkciju Pause SKOK mobīlajā lietotnē, jo nomājot SKOK e-motorolleru uz visu dienu, tā ietaupīs daudz naudas. Izmantojot augstākminēto funkciju Pause, Jūs maksājat tikai 0,05 EUR/minūtē un e-motorolleris tiek rezervēts tikai Jums. Aicinām uzmanīgi novērtēt e-motorollera uzlādes līmeni. Ja Jums ir nepieciešana atpūta, vienkārši novietojiet e-motorolleru kādā no atļautajām stāvvietām.

Vai ir kaut kādas papildu izmaksas?

Visas esošas papildus izmasas attiecas ar sodiem, kas ir saistīti ar e-motorolleru bojājumiem, satiksmes noteikumu pārkāpumiem utt. Ar pilnu sodu sarakstu var iepazīties SKOK Noteikumu un nosacījumu Pielikumā Nr.1

Noma

Kā tas darbojas?

Jūs varat nomāt SKOK e-motorollerus tikai kā reģistrēts Lietotājs. Reģistrējoties:
1. Jums jābūt vismaz 18 gadus vecam;
2. Jābūt derīgai autovadītāja apliecībai, kas dod tiesības vadīt e-motorollerus savā izcelsmes valstī;
3. jāpievieno kredītkarti vai debetkarti.
Jums jāreģistrējas lietotnē SKOK, kas ir pieejama gan iOS, gan Android. Izmantojot lietotni, varat atrast, rezervēt un nomāt e-motorollerus. Sīkāku skaidrojumu skatiet sadaļā “Kā tas darbojas”.

Kā rezervēt e-motorolleru?

SKOK lietotnē atzīmējiet izvēlēto e-motorolleru. Katrā emotorollera detalizētā skatā apakšējā attēla rāmī var atrast pogu “Rezervēt”. Nospiediet uz pogas un Jūsu izvēlētais e-motorolleris tiks rezervēts tieši Jums uz 15 minūtēm.

Vai man ir vajadzīga ķivere?

Lai vadītu SKOK e-motorolleru, vienmēr ir obligāti jāvalkā ķivere. Katrs e-motorolleris ir nodrošināts ar divām ķiverēm, kuras atrodas e-motorollera augšējā kastē. Mūsu nodrošinātās ķiveres atbilst drošības standartiem un tiek regulāri tīrītas. Jā Jūs atradāt SKOK ķiveri, lūdzam par to ziņot pa tālruni +371 27008118 vai pa e-pastu support@skoksharing.com. Soda nauda par trūkstošo ķiveri tiks piemērota pēdējam SKOK e-motorollera Lietotājam.

Kā iznomāt SKOK e-motorolleru?

Lai iznomātu kādu no SKOK e-motorolleriem, Jums jālejupielādē SKOK Mobīlā lietotne no App Store vai Google Play veikala. Kad Jūs esat lejupielādējis lietotni un veiksmīgi pabeidzis reģistrāciju, Jūs varat nomāt e-motorolleru veicot šādas darbības:
1. Rezervējiet SKOK e-motorolleru netālu no Jums. Lai nokļūtu līdz izvēlētājam e-motorolleram Jums ir 15 minūtes. Ja nepaspēsiet nokļūt līdz izvēlētājam e-motorolleram pēc 15 minūtēm, e-motorolleris atkal tiks pieejams rezervācijai citiem SKOK Lietotājiem.
2. Kad esat sasniedzis izvēlēto e-motorolleru, mobīlajā lietotnē nospiediet pogu Noma. E-motorolleris pamirgos un iedegsies gaisma. Pēc tam varēs atvēr augšējo kasti, nospiežot sarkano pogu.
3. Paņemiet vienu no divām ķiverēm, uzvelciet to.
4. Nospiediet zaļo palaišanas pogu, kas atrodas pa labi blaku rokturim.
Uzmanību! Pat jā Jūs nedzirdat iedarbinātā e-motorollera skaņu, e-motorolleris is iedarbināts, jo tam ir elektromotors.

Vai es varu izbraukt ārpus apkalpošanas zonas?

Nē, Jūs nevarat izbraukt ārpus apkalpošanas zonas.

Es sēžu uz e-motorollera un tas nedarbojas.

Viss, kas ir jāizdara – jānospiež zaļā poga stūres labajā pusē. Tiklīdz uz paneļa parādās zaļš Gatavs, Jūs varat sākt braukt. Ir svarīgi lai statnis būtu noņemts, pretējā gadījumā Jūs nevarat iziet no stāvvietas režīma.

Kā izbeigt nomu un atgriezt e-motorolleru?

Kad esat sasniedzis savu galamērķi, vienkārši atgrieziet SKOK e-motorolleru vienā no mūsu autostāvvietu zonām , kuras mobīlā lietotnē ir atzīmētas ar peleku krāsu. Atveriet augšējo kasti lai noliktu izmantotas ķiveres un uzlieciet e-motorolleru uz centrala statņa. Apstipriniet e-motorollera atgriešanu mobilajā lietotnē, nospižot uz pogas Beigt.

Vai es varu vienlaikus nomāt vairākus e-motorollerus?

Nē, Jūs nevarat. Katram Lietotājam vienlaikus ir atļauts iznomāt tikai vienu e-motorolleru.

Cik ilgi es varu lietot SKOK e-motorolleru?

Jūs varar lietot SKOK e-motorolleru tik ilgi, cik vēlaties, bet ne vairāk ka 24 stundas vienas dienas laikā. No jūsu konta tiks noņemta maksa, līdz Jūs atgriezīsiet e-motorolleru kādā no mūsu stāvvietām. Atcerieties, ka Jūs varat turēt SKOK e-motorolleru rezervētu tikai Jums, atzīmējot mobīlajā lietotnē Pause režīmu. Pause režīmā Jūs maksājat tikai 0,05 EUR/minūtē.

E-motorolleri un stāvvieta

Kas man jāņem līdzi braucot ar SKOK e-motorolleru?

Viss, kas Jums ir nepieciešams, ir viedtālrunis ar lietotni SKOK un vadītāja apliecība, un labāk, ja ir USB tālruņa uzlādes vads. SKOK nodrošina divas ķiveres, higiēniskos tīkliņus matiem un audumu sēdekļa noslaukšanai. Jūs, iespējams, vēlēsities paņemt savas saulesbrilles.

Cik ilgi darbojas e-motorollera akumulatora baterija?

Katrs SKOK e-motorolleris ir aprīkots ar divām akumulatoru baterijām, nodrošinot e-motorollera aptuveno braukšanas attālumu līdz 100 km ar pilnu uzlādi. Ņemiet vērā, ka attālums var atšķirties atkarībā no Jūsu braukšanas ātruma un stila, cilvēku skaita uz e-motorollera un asfalta seguma.

Vai es varu pats uzlādēt e-motorolleru?

Nē Jūs nevarat. SKOK servisa komanda rūpējas par mūsu e-motorolleriem. Kad akumulatora baterijas uzlādes līmenis nokrītīs zēm 20%, SKOK e-motorolleris tiks izņemts no sistēmas, kad būsiet to atgriezis. Pēc tam mūsu servisa komanda nomainīs baterijas, un e-motorolleris atkal darbosies. Tāpēc, lūdzu, pārliecinieties, vai e-motorollerim ir pietiekams uzlādes līmenis priekš Jūsu braucienam, ieskaitot atgriešanās laiku vienā no mūsu stāvvietām.

Kur es varu novietot savu SKOK e-motorolleru?

E-motorolleru var novietot bezmaksas sabiedriskajās stāvvietās. Nenovietojiet e-motorolleru uz smiltīm, zāles, bruģa, velosipēdu joslā, autobusu joslā vai vietā, kur tas rada šķēršļus satiksmei vai gājējiem. Jums vajadzētu arī atturēties no piebraucamo ceļu, iekraušanas zonu un ieeju bloķēšanas un e-motorollera novietošanas privātā īpašumā un pagalmos.

Vai es varu uz laiku novietot savu SKOK e-motorolleru un izmantot to vēlreiz, neizbeidzot nomu?

Jā Jūs varat! Jūs varat novietot e-motorolleru jebkurā laikā, nebeidzot tā nomu. Nospiediet Park pogu mobīlajā lietotnē, kas ieslēdz SKOK e-motorolleram stāvvietas režīmu, un tas ir bloķēts citiem Lietotājiem. Par stāvvietu minūtē Jūs maksāsiet 0,05 EUR, līdz atgriezīsieties nomas režīmā.

Bojājumi, apdrošināšana un sodi

Mans rezervētajs e-motorolleris ir bojāts. Kas man jādara?

Ja pamanāt e-motorolleram bojājumus, pirms ceļojuma uzsākšanas, lūdzu, nofotografējiet tos un nosūtiet fotogrāfijas uz support@skoksharing.com. Bojājumu piemēri, par kuriem jāpaziņo SKOK: tukša riepa, e-motorollera virsbūves bojājumi, korpusa bojājumi, ķiveres bojājumi vai to neesamība, bojāti spoguļi vai trūkstošs spogulis, salauzti vai salocīti bremžu rokturi, kā arī seglu bojājumi vai e-motorollera statņa bojājumi.

Kā es esmu apdrošināts?

Iznomātājam e-motorollerim tiek nodrošināta obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļa apdrošināšana (OCTA).

Kas jādara, ja rodas problēmas ar e-motorollera nomu vai atgriešanu?

Ja Jums ir kādi jautājumi par SKOK e-motorolleru nomu un atgriešanu vai citi ar SKOK pakalpojumiem saistītie jautājumi, nekavējoties zvaniet mums pa tālruni +371 27008118

Izvēlētājam e-motorolleram ir soda kvīts par stāvvietu. Ko man darīt?

Ja e-motorolleram, kuru tikko rezervējāt, ir soda naudas kvīts par stāvvietu, lūdzu, nofotografējiet un nosūtiet to uz @skoksharing.com. Par šo soda naudu par stāvvietu ir atbildīgs iepriekšējais lietotājs, un tā jūs nekādā veidā neietekmēs.